WITZING-jégfesztivál
Írta: GA | 2012.06.06. 15:39
2012. június 2-án iskolánk jégszobrász csapata Ambrus Imre, Háda Csaba és Szabó Zoltán megnyerték a Witzing Áruház Tüzépker Kft.által meghirdetett jégszobrász fesztivál II. díját.

A nyerteseknek gratulálunk!

Intézményvezető
KIHÍVÁS NAPJA A KZS-BEN
Írta: Admin | 2012.05.31. 08:28
Május 23-án, szerdán a becsöngetést követően iskolánk tanárai és tanulói
egy kis mozgással kezdte a napot. Kivonultunk a Vásártérre, ahol két kör
futásra, vagy egy kör sétára vállalkoztak a diákok.
Iskolánk előadói szinten képviseltette magát országos konferencián
Írta: GA | 2012.05.16. 18:07

2012. május 10-én a Tempus Közalapítvány szervezésében került megrendezésre az ’Új utakon a netgeneráció oktatásában’ című konferencia (bővebb tájékoztatás a rendezvényről az alábbi linken érhető el: http://www.tpf.hu/pages/newslist/index.php?page_id=1825).

A délelőtti plenáris ülést követően a délutáni szekcióülések egyikén iskolánkat előadói szinten Halász József és Salamon István képviselte, a 3D bemutatóval egybekötött prezentáció témája a sztereó 3D oktatási alkalmazása volt, miközben az érdeklődők kipróbálhattak interaktív 3D tananyagtartalmakat.

Programok a Föld napja alkalmából a KZS-ban.
Írta: Admin | 2012.04.25. 18:45
A Föld Világnapja (04. 22.) alkalmából több környezetvédelemmel összefüggő programot szerveztünk iskolánkban április 21-én. 15 diák és 3 tanár egy kerékpáros dabasi körutazás során a buszmegállók környékét takarították. Túrájuk figyelemfelkeltő volt, hiszen egy négykerekű kerékpár vezette a csapatot a dabasi utcákon. Hulladékgyűjtést is szerveztünk iskolánk udvarán, mely során 1,3 tonna papírhulladékot és 100 kg PET palackot hoztak a diákok. Az udvaron felállított jurtában kiállítottuk a klímaváltozás témájában készített plakátokat. A Baptista Szeretetszolgálat képviselői az emberkereskedelemről tartottak előadást tanulóink számára. Az ebédlőben az osztályok a szelektív hulladékgyűjtésről és a globális felmelegedésről néztek tájékoztató filmeket. Klíma-csoportunk néhány tagja pedig az elkészült szelektív hulladékgyűjtő kukák fémvázát festették le zöldre. A tartalmas programok sikeréről a diákok jókedve tanúskodott, valamint az elkészült termékek és a megtisztított területek szép látványa.

Óvjuk együtt Földünket!

Rudas Anita

CLIMES-Project (510553-LLP-1-2010-1-DE- COMENIUS-CMP) nemzetközi konferencia Dabason
Írta: GA | 2012.04.20. 17:51
(for the english/german version please click here)

Honlapunkon folyamatosan beszámoltunk CLIMES projektünk előrehaladásáról. A negyedik nemzetközi projekttalálkozóra 2012.április 26-27-én Dabason kerül sor. A konferencia az iskolában és az Országközepe TISZK épületében zajlik. A partnerek ( Németország, Ausztria, Olaszország, Svédország Törökország) intézményeikből és szervezeteikből a projektben dolgozó kollégákkal érkeznek hozzánk. Újdonság, hogy a projekt során most először nyílik alkalom arra, hogy az iskolák diákcsoportjai is eljöjjenek a találkozóra és bemutassák eddig végzett tevékenységüket.

A két nap során rendezzük meg a tanulók plakátversenyét  és interaktív feladatok segítségével a tanulók bejárják iskolánkat, hogy összegyűjtsék azokat a lehetőségeket,technikákat, melyek iskolánkban már a klímaváltozás elleni harcban bevetésre kerültek.

Iskolánk bemutatja az eddig elkészült 2- és 3-dimenzióban is megtekinthető interaktív objektumait. Ezek az objektumok olyan tananyagelemek, melyek az oktatásban önmagában is felhasználhatóak mindenki számára és a környezettudatos nevelést szemléltetik.

Ez lesz a fő témája a két napnak, de a tanárok és felnőttek részére  ezzel párhuzamosan a szakmai tartalmak értékelésére is sor kerül.

<< Vissza | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 | Előző >>