Megvalósult a külföldi szakmai gyakorlat
Írta: VSZM | 2010.03.18. 16:43
Mindenki élményekkel telt, értékes tapasztalatokban gazdagodott.

Finnországból a kinti kapcsolattartótól kapott levélben dicséri diákjainkat, és beszámolt arról is, hogy a szakmai gyakorlati helyek vezetői is maximálisan elégedettek voltak tanulóink munkájával.

A legnagyobb nehézséget számukra a családtól való hosszú távollét jelentette, már az első két hét után napról-napra erősödött honvágyuk, melyet a kísérő tanárokkal kialakult személyes kapcsolatok és támogató beszélgetések segítettek, enyhítettek.

A Németországban dolgozó kereskedő diákok egy nagy áruházban teljesítették gyakorlati idejüket. Az ottani vezetők megelégedettségét leginkább az tükrözi, hogy a tanulók a jól végzett munkájukért cserébe kaptak egy kis bónuszt és némi kedvezményt az áruházban való vásárlásukhoz.
A kőműves fiúk is kiemelt dicséretet kaptak a jól végzett munkájukért.

A projekt záró feladataként készülnek az élménybeszámolók, valamint tervezünk még egy közös megbeszélést mind a diákokkal mind kísérőikkel, ahol megbeszéljük a program megvalósítása során szerzett tapasztalatokat. A záró szakmai beszámoló részét képezi egy bemutató előadás is, melyet a diákok közösen készítenek el kísérőikkel és ez megtekinthető lesz a többi diák és pedagógusok számára is, hogy tovább népszerűsíthessük a programot és már most lelkesítsük tanulóinkat, hogy minél többen kívánjanak részt venni a legközelebbi mobilitási programokban.

Rudas Anita projekt koordinátor