IDA-Integration durch Austausch-Tapasztalaszerzés csere által projektünk folytatódik
Írta: GA | 2011.03.01. 18:53
 Iskolánkban immár 3. alkalommal került sor német diákok fogadására, az IDA projekt keretein belül. A német tanulók az iskolánk kollégiumában szálltak meg, órákra jártak, a fő cél pedig az volt, hogy lehetőségük nyíljon kipróbálni magukat, mint bolti eladó, fodrász, villanyszerelő vagy épp kőműves. Egy hónapot töltöttünk el együtt velük. Ladányi Edit tanárnő magyar országismeret-órákat, Budai Tamás tanár úr foglalkozás-előkészítő-, én pedig magyar órákat tartottam nekik. Ők már előtte részt vettek egy magyar nyelvtanfolyamon, (ez is egyik feltétele volt annak, hogy bekerülhessenek a csapatba) így nem volt nehéz dolgom, öröm volt tanítani őket. Az alap szavakat, kifejezéseket hamar elsajátították, és nagyon szívesen használták magyar nyelvtudásukat. A fodrász tanműhelyből, a boltból, iskolánk büféjéből ill. a kőműves és a villanyszerelő szakoktatóinktól is pozitív visszajelzéseket kaptunk. A délutáni szabadidős programokat saját maguk választhatták ki egy megadott listából, így elkísértük őket többek közt az inárcsi kalandparkba, a láthatatlan kiállításra, lovagolni, a karácsonyi vásárra, vagy épp a laser force arénába, sőt Szegeden és Balatonon is voltunk. Több alkalommal látogattuk meg Budapest nevezetességeit, kívánságukra még éjszakába nyúlóan is. Az iskolánkban részt vettek az összes sporteseményen, kosármeccseken, karaoke-esteken, partykon közösen a magyar diákokkal. A német diákoknak sikerült barátságokat kötniük a kollégistákkal ill. a tanulókkal is, nagyon jól érezték magukat, ezt bizonyítja, hogy tavasszal újra meglátognak minket. Kíváncsian várom a tavaszi csapatot, ők március végén érkeznek iskolánkba. Jövő évben pedig a magyar tanulóknak lesz minderre lehetőségük Németországban, reméljük mi is hasonlóan pozitív tapasztalatokkal térünk majd vissza.

Majeczki Zita

Szaktanár