Szakmai gyakorlatok Portugáliában, Olaszországban és Németországban
Írta: Admin | 2017.05.26. 10:17
Újabb ERASMUS mobilitási projektet valósítottunk meg, immáron három különböző országba utaztak tanulóink szakmai gyakorlatot teljesíteni.  12 kereskedő szakos tanuló Portugáliában, Braga városában, 12 vendéglátós diák Olaszországban, a Garda tónál és 14 diák (villanyszerelő, cukrász, informatikus, kereskedő, eladó, vendéglátós, kőműves)  Németországban teljesített egy hónapos szakmai gyakorlatot.  Az utazást megelőzően a tanulók 60 órás nyelvi, kulturális és ország ismereti felkészítésen vettek részt, mely hozzájárult a sikeres helytállásukhoz az idegen országokban. Célunk volt a tanulók kompetenciáinak (tudásának, készségeinek és attitűdjeinek) támogatása és személyes fejlődése a külföldi szakmai gyakorlat során, mely sikeresen teljesült. A gyakornokok a részvételről elismerésképpen Europass mobilitási igazolványt kaptak.

A projekt a Tempus Közalapítvány által kiírt ERASMUS+ KA1 típusú projekt keretében valósult meg 82.218 euró támogatásból. Résztvevő diákok száma: 38 fő, kísérőtanárok száma: 10 fő.

Rudas Anita
projekt koordinátor