Tájékoztató a Szakképzési Hídprogramról
Írta: Admin | 2017.06.15. 09:00
Tájékoztató a Szakképzési Hídprogramról
A Szakképzési HÍD program olyan tanulóknak kíván új esélyt és szakképzési bekapcsolódási lehetőséget adni, akiknek az iskola korábban jellemzően kudarcélményt jelentett, akiknek tanulmányi előmenetele akadozott, illetve beilleszkedési nehézségeik adódtak, és emiatt nem fejezték be az általános iskola 7. vagy 8. osztályát, de betöltötték már 15. életévüket, ellenben nem múltak el 23 évesek.
A Szakképzési Hídprogram az alapfokú iskolai végzettség, és a részszakképesítés megszerzésére irányul, mely lehetőséget teremt egyéb szakképesítés megszerzésére is a későbbiekben.

A Szakképzési Híd program keretében intézményünkben a következő tanévben az
  • élelmiszer-, vegyiáru eladó és az
  • építményzsaluzat és fémállvány szerelő
részszakképesítések indítását tervezzük.

Jelentkezni az általános iskolában kell. Határidő: 2017. 06. 19.
Az általános iskola értesítést küld a tanulóról a tanuló állandó lakhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes járási (fővárosi kerületi) hivatal, valamint a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal részére, amennyiben kezdeményezi a tanköteles tanuló felvételét a Szakképzési Hídprogramba. A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal kijelöl legalább egy, a megye területén működő Szakképzési Hídprogramban részt vevő középfokú intézményt, tagintézményt, amely a tanulót felveszi tankötelezettségének teljesítése érdekében. (2. melléklet a 12/2016. (VI. 27.) EMMI rendelet)

Kérjük egy jelentkezési lap megküldését iskolánk levelezési címére is. (jelentkezési lap)

Beiratkozás: 2017. június 22. (Pótbeiratkozás: 2017. augusztus 31-ig.)

A tanulók részére igény esetén kollégiumi elhelyezést biztosítunk.

A felvételhez szükséges az egészségügyi követelményeknek való megfelelés is. A jelentkezéshez szükséges egészségügyi dokumentumok listája, és a hozzá szükséges űrlapok elérhetők iskolánk honlapján (www.kzsdabas.hu).